Innowacja cz.2

Copy of Copy of Teacher's Day (1)

Pisałam już o tym co można robić podczas zajęć kulturowych, czyli tzw. innowacji. Dziś udostępniam moje tematy, które można wykorzystać, zmodyfikować lub zainspirować się. Mam nadzieję, że się przydadzą.

Tematy wrześniowe na poniżej, wszystkie tematy można pobrać tu.

tematy

Dobrym pomysłem na jedną z pierwszych lekcji jest lekcja o rodzinie królewskiej. Warto przypomnieć nazwy członków rodziny. Można też zacząć od skróconej wersji drzewa genealogicznego własnej rodzinki. Potem omówić brytyjską rodzinę królewską. Ja zazwyczaj rysuję na tablicy pusty szkielet drzewa genealogicznego zaczynając od Królowej i jej męża. Opowiadam o dzieciach, spokojnie i cierpliwie literuję imiona (powtórka alfabetu i spellingu wcześniej),  uczniowie zapisują w zeszytach wszystko co uda im się wyłapać. Później ochotnicy podchodzą do tablicy, aby uzupełnić imiona mężów, żon, kuzynów i wnucząt etc. Na koniec ćwiczymy jeszcze wymowę imion. Dopytuję kto jest kim dla kogo, a jako kontynuację tego tematu rozdaję uczniom karteczkę na której pytam o wiek członków rodziny królewskiej. Uczniowie dokonują potrzebnych obliczeń i podają wiek po angielsku, oczywiście.

how

karteczka ‚How old…?’ do pobrania tutaj.

do kart z symbolami londyńsko-brytyjskimi mam też wycinanko-dopasowankę, do pobrania tu.

wd symbole

 

i kilka ciekawostek o Królowej , do pobrania tu. /zanim wykorzystasz na lekcji, zaktualizuj informacje!/

ewd

oraz mapki do kolorowania tu.

maps

Aby otrzymać ode mnie karty do druku z motywem brytyjskim do użytku własnego, wystarczy napisać do mnie wiadomość na fb lub bigbenenglish.pl@gmail.com oraz polubić mnie tzn. bigbenenglish.pl na fb lub Instagramie.

uk1gb2

3 myśli na temat “Innowacja cz.2

  1. Wspaniale pomysly! W tym roku juz za pozno, ale za rok rozpoczynam dyplomowanie i pomysle zeby ujac podobna innowacje w planie rozwoju. Uwielbiam kulturowke! Beda tez tematy na kolejne miesiace?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *