Recenzja!

Teacher's Day (42)

IMG_20171121_081640_341[1]
W moje ręce wpadła nowość wydawnictwa PWN „Christmas Teacher Resources” więc pędzę do was z krótką recenzją, bo lekcje bożonarodzeniowe tuż, tuż. „Christmas Teacher Resources” to lektura godna uwagi, bardzo ładnie wydana i skierowana do nauczycieli języka angielskiego szkół wszelakich, studentów filologii angielskiej oraz uczniów. Myślę, że po dokładnym przeczytaniu, udostępnię ją niektórym koleżankom i kilku moim uczniom: 6 i 7-klasistom. 20171121_223643[1]

Gorąco mogę wam polecić teksty kolęd staroangielskich przełożone na język współczesny oraz krótkie historie niektórych świątecznych pieśni. 20171121_224236[1]

Bardzo podoba mi się, że autor pisze o świątecznych tradycjach brytyjskich, amerykańskich i polskich! Niczego podobnego nie mam w swoich zasobach nauczycielskich. I jakież to zgodne z nową podstawą!

Książka przyda się również tym, którzy uczą tą samą grupę czy tego samego ucznia kolejny rok z rzędu i już, wydawać by się mogło, nauczyli wszystkiego w tej materii. Nauczyciele znajdą w niej wiele ciekawostek, a uczniowie będą mogli zarówno odświeżyć swoje świąteczne pokłady leksykalne jak i z pewnością je poszerzyć przykładowo o takie słówka jak szpic (na choinkę), nieszpory, świerk, jodła, żłóbek, kropidło, kutia etc. Na podstawie polsko-angielskiego słownika, zwanego tu Christmactionary, można by zrobić kilka rożnych zadań świątecznych, np. krzyżówkę, wykreślankę.

Uwaga! Choć książka nie zawiera ‚gotowców’ do skserowania, będzie stanowiła z pewnością inspirację do stworzenia własnych materiałów.

A czy wasi uczniowie znają poprawną wymowę wszystkich świątecznych słówek? Na wszelki wypadek autor zadbał o to, aby przypomnieć nam i pokazać naszym uczniom zapis fonetyczny niektórych kłopotliwych wyrazów e.g. Christmas wreath, Bethlehem, manger, poinsettia etc.

Jest jeszcze czas, aby poprosić Mikołaja o „Christmas Teacher Resources” lub zakupić książkę w prezencie na gwiazdkę dla koleżanki po fachu, znajomego studenta anglistyki czy innego pasjonata języka angielskiego.

20171121_224035[1]

Polecam,
Dominika

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *